Zaznacz stronę

Olejek eteryczny lawendowy – Lavandula angustifolia

Lawenda jest często uważana za olejkowy niezbędnik, z którym można nie rozstawać się przez cały dzień. Jest niezwykle ceniona ze względu na jej wszechstronne zastosowania, w tym właściwości uspokajające i relaksujące, które wspomagają spokojny sen i łagodzą uczucie napięcia.

Podstawowe korzyści

 • Łagodzi sporadyczne podrażnienia skóry
 • Stosowana wewnętrznie redukuje niepokoje i poprawia spokojny sen
 • Uspokajające, rozluźniające, nasenne, antydepresyjne, przeciwbólowe, antyseptyczne, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe przeciwgrzybiczne, antyoksydacyjne, przyspieszające gojenie ran i oparzeń redukujące niedoskonałości skóry,
 • Odstrasza owady.

Opis aromatyczny

Pudrowy, kwiatowy, jasny

Metoda zbierania

Destylacja z parą wodną

Część rośliny

Kwiaty

Główne składniki

Linalool, Linalyl octan, Ocimene
Lawenda jest używana i ceniona od wieków ze względu na swój niepowtarzalny aromat i niezliczone korzyści. W starożytności Egipcjanie i Rzymianie używali lawendy do kąpieli, relaksu, gotowania i jako perfumy.  Stosowana miejscowo – Lawenda jest często używana w celu zmniejszenia wad skóry. Dodana do kąpieli, zmniejsza  stres – można także wmasować ją w skronie i tył szyi. Dodaj kilka kropel Lawendy do poduszek, pościeli lub spodów stóp, aby się zrelaksować i uspokoić się przed snem. Ze względu na wszechstronne właściwości Lawendę trzeba mieć zawsze pod ręką.
 • DYFUZOR: 3-4 krople, ewentualnie 1-2 kroplami skropić poduszkę lub pościel
 • NA SKORE: 1-2 krople najlepiej rozcieńczone olejem nośnikowym wmasować
  w podrażnione miejsce, dotknięte cellulitem lub w rozstępy, wtarta w stopy działa relaksująco
  i nasennie, a w skronie i kark dodatkowo przeciwbólowo
 • WEWNETRZNIE: 1 kropla na 250 ml płynu
 • KAPIEL: klka kropli przy problemach skórnych i stresie

Olejkek eteryczny lawendowy może być pomocny w stanie stresu, stanach lękowych, napięciu przedmiesiączkowym, zaburzeniach nerwowych, w okresie po- i przekwitania, bólach głowy, zaburzeniach trawienia, wzdęciach, nudnościach, chorobach lokomocyychnych, przeziębieniu, osłabieniu, problemach skórne na tle bakteryjnym, łojotokowym, wypryskach, ukąszeniach, poparzeniach (także słonecznych), zranieniach, bólach mięśni i stawów.

Kilka kropli dodanych do wody w butelce z rozpylaczem doskonale odświeży pościel, materac itp.

Może podrażniać skórę. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży, karmisz piersią lub jesteś pod stałą opieką lekarza, najpierw skonsultuj się z lekarzem. Unikaj kontaktu z oczami, uszami wewnętrznymi i wrażliwymi obszarami. Może wzmacniać działanie środków nasennych, uspokajających i antydepresyjnych  

Chcesz zamówić olejki?

Dlaczego warto się zarejestrować? – 25% – tyle będzie wynosił Twój rabat po założeniu konta w doTERRA + 44% – tyle doTERRA zwróci Ci z wartości Twojego zamówienia w postaci punktów, które możesz wymieniać na produkty.

Jeśli masz pytanie-pisz śmiało!

11 + 6 =