Zaznacz stronę

Naturalne olejki eteryczne – jak wybrać ?

Przy zakupie olejków eterycznych należy wziąć pod uwagę wiele czynników – cenę, łatwość użycia, osobiste preferencje i potrzeby itp. Jednak przy podejmowaniu decyzji o zakupie olejków, jedną z najważniejszych rzeczy jest ich czystość. Naturalne olejki eteryczne będą bowiem na ogół bezpieczniejsze i bardziej skuteczne, co oznacza, że twoje pieniądze zostaną dobrze wydane.

 

Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami na temat czystości olejków eterycznych i dowiedz się, jak upewnić się, że używasz czystych olejków eterycznych.

 

Czy wszystkie olejki eteryczne są takie same? 

Jeśli nigdy nie stosowałaś olejków eterycznych, możesz się zastanawiać: „Czy wszystkie olejki eteryczne nie są takie same, jeśli pochodzą z tych samych roślin?” Szczera odpowiedź niestety brzmi „nie”. Jakość i skuteczność olejku będzie w dużym stopniu zależeć od procesu produkcyjnego i dziesiątek drobnych szczegółów podczas podróży olejku od rośliny do butelki. Nawet pozornie drobne czynniki (takie jak rodzaj gleby wykorzystywanej do uprawy roślin lub pora dnia, w której rośliny są zbierane) mogą drastycznie wpłynąć na jakość olejku eterycznego, ponieważ wszystkie te pierwiastki wpływają na ostateczny skład olejku.

 

Większość producentów olejków eterycznych będzie dysponować własnymi metodami i procesami produkcji olejków eterycznych, ale ważne jest, aby pamiętać, że pójście na skróty podczas dowolnej fazy produkcji olejku zawsze spowoduje obniżenie jego jakości. Nie wszyscy producenci olejków eterycznych poświęcają tyle samo czasu i starań, aby wyprodukować wysokiej jakości olejki eteryczne, ale różnica jest widoczna zarówno w uzyskanym aromacie, jak i skuteczności olejku podczas jego stosowania.

 

Dlaczego tak ważna jest czystość olejków eterycznych?

Niektórzy mogą zadać pytanie: „Czy to naprawdę ważne, czy używam czystych, naturalnych olejków eterycznych, czy nie?” Okazuje się, że jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych, czystość jest prawdopodobnie najważniejszym atrybutem. Gdy olejek eteryczny nie jest czysty, może wystawiać ciało na zarazki, substancje fałszujące lub inne niepożądane rzeczy, takie jak metale ciężkie. Jeśli olejek eteryczny zawiera zanieczyszczenia, może to prowadzić do niepożądanych efektów, takich jak podrażnienie, a nawet choroba.

 

Oprócz ochrony ciała przed niekorzystnym wpływem dodatków, stosowanie naturalnych olejków eterycznych sprawia, że “wyciśniemy” dla samych siebie maksimum korzyści, jakie dany olejek ma do zaoferowania i będzie można go bezpiecznie stosować (pod warunkiem przestrzegania odpowiednich metod aplikacji). Po prostu będą bardziej skuteczne i przydatne.

 

 Skąd mam wiedzieć, czy olejek eteryczny jest czysty? 

 

Kiedy zdecydujesz, że chcesz używać wyłącznie w 100% naturalnych olejków eterycznych, skąd wiesz, czy olejki, które zamierzasz stosować, są w rzeczywistości czyste? Niestety nie ma akceptowanej normy ani organu regulacyjnego, który zapewnia jakość olejków eterycznych, dlatego firmy produkujące olejki eteryczne muszą się regulować samodzielnie. Jak wspomniałam, każda firma będzie miała własne procesy produkcji olejków, więc do firmy należy upewnienie się, że zostaną podjęte odpowiednie środki w celu stworzenia naprawdę czystych olejków eterycznych. Pominięcie ważnych etapów kontroli jakości podczas procesu produkcyjnego może zaoszczędzić pieniądze lub czas, ale ostatecznie spowoduje obniżenie jakości.

 

Aby zbadać, czy olejki eteryczne, których używasz, są czyste, musisz przeprowadzić małe badania na temat firmy, od której kupujesz. Odpowiedzialne firmy produkujące olejki eteryczne dostarczą informacji na temat swoich środków testowych i wszelkich procesów, które stosują w celu ochrony mocy i czystości olejku eterycznego, zanim zostanie on zatwierdzony do ostatecznego użytku przez konsumentów.

 

Osobiście używam olejków eterycznych firmy doTERRA, która wykorzystuje proces zwany CPTG czyli Pure Therapeutical Grade®, aby mieć pewność, że każdy olejek eteryczny doTERRA jest wolny od zanieczyszczeń i bezpieczny w użyciu.

 

Aby zobaczyć szczegółowe wyniki testów pojedynczego olejku doTERRA butelkowanego po 2016 roku, można wejść na stronę Source to You . Na tej stronie możesz wprowadzić swój identyfikator jakości znajdujący się na dnie buteleczki i uzyskać plik PDF wyników testu.

 

Przed zakupem i użyciem olejku eterycznego przeprowadź własny research, aby sprawdzić, jakie metody testowe stosuje firma w celu zapewnienia czystości. Ucząc się, będziesz w stanie chronić swoją rodzinę, używając tylko silnych, skutecznych i czystych olejków eterycznych.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 2 =

Jeśli masz pytanie-pisz śmiało!

Polityka Prywatności

5 + 11 =